انواع روغن زیتون

وقتی برای خرید روغن زیتون به فروشگاه می روید چند نوع مختلف روغن زیتون در قفسه می بینید و ممکن است شما در انتخاب روغن زیتون مناسب دچارمشکل شوید و این سوال در ذهن شما به وجود بیاید که کدام یک مناسب برای  آشپزی  یا مصرف خام به همراه سالاد است؟ کدام سالم تر است؟ و …

در این مقاله شما با انواع روغن زیتون آشنا می شوید.

روغن زیتون فرابکر، روغن زیتون بکر، روغن زیتون معمولی

روغن زیتون فرابکر:

بهترین نوع روغن زیتون محصوب می شود. این روغن زیتون در واقع تصفیه نشده است و بسیار با کیفیت است رنگ آن سبز طلایی است و عطر و طعم متفاوتی دارد و تندی ملایمی در آخر احساس می شود . این نوع روغن زیتون برای تهیه غذاهای سرد و انواع سس استفاده می شود .

روغن زیتون بکر:

در فرآیند تولید این نوع روغن زیتون هم مانند روغن زیتون فرابکرمواد شیمیایی و حرارت برای استخراج روغن از میوه استفاده نمی شود و این روغن هم تصفیه نشده است. روغن زیتون بکر هم طعم و هم خلوص روغن زیتون واقعی را دارد تنها تفاوتش در میزان اولئیک اسید است ودارای اولئیک اسید بیشتری است .و طعم ملایم تری نسبت به روغن زیتون فرابکر دارد.

روغن زیتون معمولی:

برای تهیه این نوع روغن زیتون که در واقع روغن زیتون تصفیه شده نیز هستند، از مواد  شیمیایی و حرارت  استفاده می شود و کیفیت آن از از روغن زیتون فرابکر کمتر است، رنگش روشنتر است و اولئیک اسید 3-4 درصد دارد. و مناسب پخت وپز می باشد.

روغن زیتون های فرا بکر از نوع وغن زیتون های تصفیه نشده میباشد زیاد دلچسب نیست بوی تندی دارد. اما بعد از تصفیه شدن خوش طعم می شود .بنابراین پرفروش تر می شود.

بیشتر بخوانید: روغن زیتون مالشی برای چی خوبه

روغن زیتون تصفیه نشده کمی تلخی دارد  اما روغن زیتون تصفیه شده تلخی ندارد .روغن زیتون فرا بکر به علت دارا بودن آنتی اکسیدان های بیشتر و عوامل ضد التهابی قوی تر به عنوان یک ماده خالص و بی نظیر برای اهداف درمانی و سلامت افراد مناسب می باشد و همینطور ویتامین های محلول در چربی بیشتری نسبت به سایر روغن زیتون ها دارد .

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

امیتاز میانگین 0 / 5. تعداد آرا: 0

اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!